Od ziarenka
do filiżanki kawy

Jesteśmy firmą produkującą kawę w małej, tradycyjnej palarni na północy Włoch, w regionie Friuli. Dzięki tradycjom, wyjątkowemu rzemiosłu i wysokiej selekcji surowca tworzymy kawy najwyższej jakości, bez toksyn oraz dodatkowych aromatów. Surowiec pozyskujemy praktycznie z całego świata, z Ameryki, Afryki oraz Azji. Zielone ziarno kawowca przypływa do portu w Trieście, skąd transportujemy je dalej do palarni.

Linia kaw Emozioni nawiązuje do sycylijskich korzeni marki oraz tradycji kaw z południa Włoch. Chcemy przypomnieć Wam wspomnienia z podróży po słonecznej Sycylii i przybliżyć jej smaki w Waszym zaciszu domowym.

Don Caruso Audace to bardzo wyrazista kawa z gęstą cremą, typowa dla Sycylii i południa Włoch. Ma wysoką zawartością kofeiny oraz intensywny, pozbawionym kwasowości smak. Wyczuwalne są w niej nuty prażonych orzechów, miodu i czekolady. Dzięki dużej intensywności jest wyjątkowo dobra do kaw mlecznych, cappuccino pozostaje bardzo wyraziste, smak kawy nie ucieka w mleku. Dobra do wszystkich metod parzenia, lecz fenomenalna do klasycznych, włoskich kawiarek.

Skład: 100% Robusta
Kraj pochodzenia ziaren: Uganda
Stopień palenia ziaren: średni
Intensywność: ●●●●●
Słodycz: ●●●◌◌
Gorycz: ●●●●●
Kwasowość: ◌◌◌◌◌

Don Caruso Felice to 100% wysokiej jakości ziaren Arabiki pochodzących z ekologicznych upraw w Brazylii. Charakteryzuje się bardzo łagodnym aromatem. Dzięki jasnemu wypaleniu wyczuwalne są w niej nuty orzecha laskowego i słodkich owoców cytrusowych.

Skład: 100% Arabica
Kraj pochodzenia ziaren: Brazylia
Stopień palenia ziaren: jasny
Intensywność: ●●◌◌◌
Słodycz: ●●●●◌
Gorycz: ●◌◌◌◌
Kwasowość: ●●●●◌

Don Caruso Vincente to perfekcyjnie zbalansowana mieszanka włoskiej kawy w najlepszym wydaniu. Dzięki obecności ziaren Robusty posiada większą zawartością kofeiny oraz gęstą cremę. Doskonale sprawdzi się zarówno jako intensywne włoskie espresso lub wyraziste cappuccino. Wyczuwalne nuty orzecha laskowego, karmelu i delikatnych owoców grejpfruta.

Skład: 70% Arabica / 30% Robusta
Kraj pochodzenia ziaren: Brazylia, Uganda
Stopień palenia ziaren: średni
Intensywność: ●●●●◌
Słodycz: ●●●◌◌
Gorycz: ●●●◌◌
Kwasowość: ●●●◌◌

Wszystkie rodzaje kaw, które wykorzystujemy do komponowania naszych mieszanek pochodzą ze zrównoważonych upraw certyfikowanych znakiem jakości UTZ, Fairtrade oraz Organic Farming. 100% Made In Italy.

Nasz Polski oddział Don Caruso na bieżąco zajmuje się obsługą zamówień kawy na terenie naszego kraju. Jako Don Caruso świadczymy również profesjonalne usługi kawowe dla sektora gastronomicznego HoReCa oraz biurowego.

Linia kaw Aroma to tradycja włoskiej kultury picia kawy. Klasyczne włoskie aromaty skomponowane w trzech odmiennych mieszankach dedykowanych dla gastronomii. Przenieś moment picia kawy w małej włoskiej uliczce do Twojej filiżanki. Odmień na zawsze codzienną chwilę z kawą w coś więcej.

Don Caruso Classico to mieszanka kawy o intensywnym, klasycznym, włoskim aromacie. Pomimo wysokiej zawartości ziaren Arabiki jest zupełnie pozbawiona kwasowości. Będzie idealnie nadawać się zarówno do espresso jak i kaw z dodatkiem mleka jak np. latte czy cappuccino. Wybierając mieszankę Classico przeniesiesz się do stolika włoskiej kawiarenki w swoim własnym domu.

Skład: 70% Arabica / 30% Robusta
Kraj pochodzenia ziaren: Brazylia, Uganda
Stopień palenia ziaren: średni
Intensywność: ●●●●◌
Słodycz: ●●●◌◌
Gorycz: ●●●●◌
Kwasowość: ●◌◌◌◌

Don Caruso Ricco to najlepszej jakości ziarna arabiki i robusty w proporcjach 85:15. Staranna selekcja ziaren oraz oddzielne wypalanie każdego gatunku kawy sprawia, że mieszanka Ricco ma naprawdę niepowtarzalny smak cytrusowych owoców przełamanych mleczną czekoladą.

Skład: 85% Arabica / 15% Robusta
Kraj pochodzenia ziaren: Brazylia, Kolumbia, Uganda
Stopień palenia ziaren: średni
Intensywność: ●●●◌◌
Słodycz: ●●●●◌
Gorycz: ●●◌◌◌
Kwasowość: ●●●◌◌

Don Caruso Top Quality to idealnie skomponowana mieszanka 100% Arabiki, w skład której wchodzi 5 starannie wyselekcjonowanych odmian najlepszych Arabik. Charakteryzuje się słodkim smakiem toffi i wyraźną nutą cytrusowych owoców, przełamaną orzechowym finiszem. Prestiżowa mieszanka wybierana przez koneserów smaku kawy.

Skład: 100% Arabica
Kraj pochodzenia ziaren: Brazylia, Kolumbia, Kostaryka, Etiopia

Stopień palenia ziaren: średni
Intensywność: ●●◌◌◌
Słodycz: ●●●●◌
Gorycz: ●◌◌◌◌
Kwasowość: ●●●●◌

znajdziesz naszą kawę na allegro

zapoznaj się z ofertą dla biznesu

dowiedz się więcej

na naszym blogu