HORECA

Jako Don Caruso oferujemy profesjonalne usługi dla sektora gastronomicznego HoReCa.
Oferujemy profesjonalne rozwiązania dla gastronomii.
Skorzystaj z naszego know-how.

HORECA

Jako Don Caruso oferujemy profesjonalne usługi dla sektora gastronomicznego HoReCa. Oferujemy profesjonalne rozwiązania dla gastronomii. Skorzystaj z naszego know-how..

Jaką kawę wybrać do lokalu?

Podstawowe gatunki kawy są dwa – Arabica i Robusta. Posiadają one jednak wiele odmian i smaków. Problemem z wyborem kawy jest często nasze własne odczucie. Co to znaczy? Nie zawsze to co nam najbardziej smakuje będzie smakowało naszym przyszłym gościom. Dlatego warto zwrócić uwagę na 3 poniższe aspekty:

  Jaka kawa smakuje ludziom w Polsce? Z naszego doświadczenia większość Polaków nie lubi kwaśnej kawy. Najczęściej wybierane profile smakowe to czekolada i orzechy. Tutaj dużo nie różnimy się od prekursorów espresso, czyli Włochów.

  W jaki sposób (będzie serwowana) serwować kawę gościom – czy z ekspresu ciśnieniowego, czy z ekspresu przelewowego, a może z alternatywnych metod parzenia kawy? W zależności od sposobu parzenia dobiera się kawę o odpowiednim gatunku oraz profilu wypalenia.

  Jakość surowca. Jakość ziaren bezpośrednio wpływa na smak napojów oraz zdrowie Twoich gości. Cena produktu powinna odzwierciedlać jego jakość. Nie bójmy się wybrać kawy trochę droższej oraz takiej, na którą nasi przyszli goście będą chętnie wracać.

Wciąż nie wiesz jaką kawę wybrać do swojego lokalu? Obejrzyj film swtorzony przez zespół Don Caruso lub napisz do nas i umów się na spotkanie.

KAWY DON CARUSO

Każdy znajdzie swój smak. Wybierz spośród 7 mieszanek kaw.

KAWY DON CARUSO

Każdy znajdzie swój smak.
Wybierz spośród 7 mieszanek kaw.

Don Caruso Audace

Don Caruso Felice

Don Caruso Vincente

Don Caruso Classico

Don Caruso Ricco

Don Caruso Top Quality

Jaki ekspres wybrać do lokalu?

To pytanie dostajemy najczęściej klientów, którzy otwierają swój pierwszy lokal gastronomiczny kawiarnię, hotel lub restaurację. Z ekspresami jak z samochodami – marek jest wiele i różne są ceny. Najważniejszymi aspektami, na które trzeba zwrócić uwagę są:

  Jaka jest ilość stolików? Nikt nie chce czekać na kawę. Wiemy jak w dzisiejszych czasach ważny jest tzw. speed of service – czyli szybkość wydawania produktu. Należy odpowiednio dobrać wydajność ekspresu do wielkości lokalu.

  Ile jest miejsca na ekspres? Projektując bar polecamy pamiętać o wymiarach maszyny, która stanie w lokalu. Niektóre maszyny wymagają także stałego podłączenia do wody i odpływu kanalizacyjnego.

  Jak ma wyglądać obsługa i serwis maszyny? Kawa jest serwowana do stolików lub dostępna w bufecie. W zależności od rodzaju ekspresu pracownicy będą musieli mierzyć się z różnymi zadaniami podczas parzenia kawy oraz konserwacji maszyny.

Wciąż nie wiesz jaki ekspres wybrać do swojego lokalu? Obejrzyj film stworzony przez zespół Don Caruso lub napisz do nas i umów się na spotkanie.

dzierżawa ekspresu do gastronomii

EKSPRESY

Przeglądaj dostępne urządzenia i nasze polecenia.

pomożemy w otwarciu twojego lokalu

Od 8 lat wspieramy nowo otwierające się lokale i dzielimy się naszym doświadczeniem. Zarówno w restauracjach, pizzeriach, czy kawiarniach filarami dobrze funkcjonującego kącika kawowego są:

  Kawa – pomożemy Ci z wyborem mieszanki kawy do Twojego lokalu. Dodatkowo zbudujemy menu kawowe, które będzie odpowiadało potrzebom Twoich przyszłych klientów.

  Szkolenie – zarówno obsługa klientów, jak i umiejętność przygotowania kawy na najwyższym poziomie uważamy za jedne z najważniejszych elementów, które mogą zadecydować o sukcesie lub porażce naszego lokalu.

  Marketing i otwarcie – nasi Bariści pomogą w dniu otwarcia lokalu. Tchną ducha włoskiej kawy i zaszczepią bakcyla kawowego Twoim gościom podczas hucznego otwarcia.

Obejrzyj film stworzony przez zespół Don Caruso lub napisz do nas i umów się na spotkanie.

Napisz do nas

Chcesz wybrać odpowiednią kawę lub ekspres do swojego lokalu?
A może potrzebujesz pomocy przy jego otwarciu?
Napisz do nas – profesjonalnie doradzimy!

6 + 7 =