1957

Kiedy jeszcze nikt nie wiedział jak dziecięce marzenia i wspomnienia z rodzinnego domu przerodzą się w pasję i firmę, dzięki której wielopokoleniowa tradycja zostanie kontynuowana, a my będziemy mieli szansę przekazywać ją dalej.

Fragment wspomnień Riccardo Caruso, założyciela firmy:
Zima, jedna z tych, w czasie których zapach pomarańczy i cynamonu wsiąka we włókna ciemnego drewna domowych mebli.. Co środę zjawiał się woźnica i wyładowywał całą dostawę na terakotowy chodnik, tuż przy drzwiach wejściowych ze słowami „Don, przywiozłem worki” Widzisz? Trzeba to robić w ten sposób… Ostrożnie, nie przypal. A teraz weźmy młynek i zmielmy… Dobrze… Otwórzmy szufladkę i sprawdźmy. Weź proszek w palce i potrzyj… Widzisz, że nie jest jeszcze gotowy? Czy teraz czujesz ziarna między palcami? Teraz jest dobry! Powąchaj… Rozumiesz?” I uśmiechnął się, kiedy kiwnąłem (swoją dziecięcą) głową na znak, że rozumiem.Następnie przyrządził napój i natychmiast nalał go sobie do naczynia. Tak… ten aromat… wyrazisty i niepowtarzalny. „Kiedy będziesz już mężczyzną, pamiętaj, żebyś przyrządzał kawę tak, jak przed chwilą pokazał Ci dziadek.” Tak więc uczyniłem. I zamierzam kontynuować tę tradycję! Bo ta kawa nie tylko jest wyśmienita, lecz stanowi również część mojej historii. Wkrótce stanie się też częścią Waszych… – Riccardo Caruso

2013

Spełniona obietnica wnuka, czyli narodziny pierwszych mieszanek Don Caruso

„Chociaż kawa jest jednym z najczęściej spożywanych napojów na świecie, dla mnie każda filiżanka kawy jest inna i wyjątkowa, związana z emocjami, które w danej chwili mi towarzyszą. Stworzyłem kawę, która przynosi mi radość i satysfakcję każdego dnia. Teraz chce się podzielić moją kawą z Wami … „ – Riccardo Caruso.”

2015

Tak szybko jak padła decyzja o założeniu Don Caruso, tak szybko zaczęliśmy się rozwijać. Pierwsi klienci, otwarte wspólnie lokale, eventy i szkolenia.

2014

Założenie firmy i wyjście mieszanek na rynek

Riccardo Caruso wraca do dziecięcych wspomnień oraz postanawia założyć Don Caruso. Jego misją jest przekazać wielopokoleniową tradycję parzenia i sposobów picia kawy. Marzy, aby każdy miał szansę poczuć smak wyśmienitej włoskiej kawy.

2020

Ponad 30 000 przeszkolonych baristów, tysiące przeprowadzonych przez nasz szkoleń i jeszcze więcej zaparzonych kaw, a my nieustannie stawiamy na rozwój. Chcemy łączyć tradycję z tym co nowe i nieodkryte. W to co robimy wkładamy całe serce, tak jak robił to Don Caruso.